21 Aafrika riiki on huvitatud koostööst Eesti ettevõtjatega

21-liikmeline Aafrika regionaalne majandusorganisatsioon COMESA (Common Market for Eastern and Southern Africa) on huvitatud oma digitaalse vabakaubanduslepingu projekti ellu viimisel kasutama Eesti ettevõtete poolt välja töötatud digilahendusi. Nendest esimene on „targa piiri“ projekt, mille puhul nähakse potentsiaalse partnerina Eesti ettevõtet GoSwift. Välisministeeriumi välismajanduse ja arengukoostööküsimuste asekantsleri Andres Rundu sõnul on Aafrikas tohutu potentsiaal, millest Eesti ettevõtted ei taha kõrvale jääda. „Koos rahvastikuga kasvab ka sealne majandus ning üha rohkem soovitakse kasutusele võtta digilahendusi. Selles vallas on potentsiaalseid koostöövõimalusi palju, millest on võita nii Eesti ettevõtjatel kui ka Aafrika riikidel,“ ütles Rundu. „COMESA ja selle 21 liikmesriigi näol on tegemist ühe mõjukama regionaalse organisatsiooniga Aafrikas. COMESA esindajad on tundma õppinud e-Eesti edulugu, mille tulemusena on nad üles näidanud huvi tihendada koostööd Eestiga riiklikul tasandil. COMESA huvi sõlmida Eestiga digitaalse koostöö memorandum looks hea platvormi ja võimalused meie ettevõtjatele siseneda 21 riiki hõlmavale turule, kuhu ükshaaval sisenemine on kindlasti aeganõudev ja keerulisem,“ lisas välisministeeriumi asekantsler. Asekantsler Rundu kohtus täna Tallinnas COMESA digidirektori Lanka Dorbyga, kellele ta andis üle kirja COMESA peasekretärile, et näidata üles ka Eesti huvi koostöö jätkamiseks ja valmisolekut digitaalse koostöö memorandumi läbi rääkimiseks. Esimese projektina on COMESA´l plaanis võtta töösse „targa piiri“ projekt, kus nähakse potentsiaalse partnerina Eesti ettevõtet GoSwift. “Oleme COMESA-le näidanud meie lahendusi erinevatel Euroopa Liidu piiridel ja hindame nende huvi tõsiseks. Loodame selle targa piirilahenduse lepinguga kiiresti edasi liikuda. On positiivne, et riik meid selles protsessis tugevalt toetab ja õla alla paneb,“ ütles GoSwifti juhatuse liige Madis Sassiad. „Targa piiri“ lahendused on üks osa COMESA digitaalse vabakaubanduslepingu (digital FTA) suuremahulisest projektist, mida viiakse ellu Euroopa Liidu rahade eest. Pildid kohtumisest: https://flic.kr/s/aHsmDoxw1A Lisainfo COMSEA kohta: https://www.comesa.int/ Lisainfo: Armo Vask välisministeerium avalike suhete osakonna meedianõunik E-post [email protected] Tel +372 637 7618 Mob +372 5666 8581 Kõik uudised

21 Aafrika riiki on huvitatud koostööst Eesti ettevõtjatega

21-liikmeline Aafrika regionaalne majandusorganisatsioon COMESA (Common Market for Eastern and Southern Africa) on huvitatud oma digitaalse vabakaubanduslepingu projekti ellu viimisel kasutama Eesti ettevõtete poolt välja töötatud digilahendusi. Nendest esimene on „targa piiri“ projekt, mille puhul nähakse potentsiaalse partnerina Eesti ettevõtet GoSwift.

Välisministeeriumi välismajanduse ja arengukoostööküsimuste asekantsleri Andres Rundu sõnul on Aafrikas tohutu potentsiaal, millest Eesti ettevõtted ei taha kõrvale jääda. „Koos rahvastikuga kasvab ka sealne majandus ning üha rohkem soovitakse kasutusele võtta digilahendusi. Selles vallas on potentsiaalseid koostöövõimalusi palju, millest on võita nii Eesti ettevõtjatel kui ka Aafrika riikidel,“ ütles Rundu. „COMESA ja selle 21 liikmesriigi näol on tegemist ühe mõjukama regionaalse organisatsiooniga Aafrikas. COMESA esindajad on tundma õppinud e-Eesti edulugu, mille tulemusena on nad üles näidanud huvi tihendada koostööd Eestiga riiklikul tasandil. COMESA huvi sõlmida Eestiga digitaalse koostöö memorandum looks hea platvormi ja võimalused meie ettevõtjatele siseneda 21 riiki hõlmavale turule, kuhu ükshaaval sisenemine on kindlasti aeganõudev ja keerulisem,“ lisas välisministeeriumi asekantsler.

Asekantsler Rundu kohtus täna Tallinnas COMESA digidirektori Lanka Dorbyga, kellele ta andis üle kirja COMESA peasekretärile, et näidata üles ka Eesti huvi koostöö jätkamiseks ja valmisolekut digitaalse koostöö memorandumi läbi rääkimiseks.

Esimese projektina on COMESA´l plaanis võtta töösse „targa piiri“ projekt, kus nähakse potentsiaalse partnerina Eesti ettevõtet GoSwift.

“Oleme COMESA-le näidanud meie lahendusi erinevatel Euroopa Liidu piiridel ja hindame nende huvi tõsiseks. Loodame selle targa piirilahenduse lepinguga kiiresti edasi liikuda. On positiivne, et riik meid selles protsessis tugevalt toetab ja õla alla paneb,“ ütles GoSwifti juhatuse liige Madis Sassiad.

„Targa piiri“ lahendused on üks osa COMESA digitaalse vabakaubanduslepingu (digital FTA) suuremahulisest projektist, mida viiakse ellu Euroopa Liidu rahade eest.

Pildid kohtumisest: https://flic.kr/s/aHsmDoxw1A
Lisainfo COMSEA kohta: https://www.comesa.int/


Lisainfo:

Armo Vask
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post [email protected]
Tel +372 637 7618
Mob +372 5666 8581