Eesti ja Läti riigipead arutasid Kadriorus võimalusi koostöö süvendamiseks

President Kersti Kaljulaid võttis täna Kadriorus vastu Eestisse riigivisiidile tulnud Läti presidendi Raimonds Vējonise. Riigipeade kohtumisel keskenduti energia-, keskkonna- ja julgeolekuteemadele, ühistele algatustele ning võimalustele kahe riigi koostööd veelgi tihendada. „Me ehitame koos RailBalticut, millega kõik riigid soovivad kiiresti edasi minna. Kuid see ei pea jääma ainsaks kiireks ühenduseks meie riikide vahel. Meil on juba allkirjastatud koostöölepingud rahvastikuregistri andmete vahetamiseks ning sellest võiks välja kasvada kahe e-riigi sisuline kokkupõimimine,“ ütles president Kaljulaid pärast kohtumist oma Läti kolleegiga.

Eesti ja Läti riigipead arutasid Kadriorus võimalusi koostöö süvendamiseks

President Kersti Kaljulaid võttis täna Kadriorus vastu Eestisse riigivisiidile tulnud Läti presidendi Raimonds Vējonise. Riigipeade kohtumisel keskenduti energia-, keskkonna- ja julgeolekuteemadele, ühistele algatustele ning võimalustele kahe riigi koostööd veelgi tihendada.

„Me ehitame koos RailBalticut, millega kõik riigid soovivad kiiresti edasi minna. Kuid see ei pea jääma ainsaks kiireks ühenduseks meie riikide vahel. Meil on juba allkirjastatud koostöölepingud rahvastikuregistri andmete vahetamiseks ning sellest võiks välja kasvada kahe e-riigi sisuline kokkupõimimine,“ ütles president Kaljulaid pärast kohtumist oma Läti kolleegiga.