Eesti kaitseväelane saavutas rahvusvahelisel sõjaväe viievõistlusel esikoha

Vanemseersant Roman Hvalõnski saavutas möödunud nädalal Tšehhis peetud sõjaväe viievõistluse võistlustel esimese koha.„Kokkuvõttes olen võistlusega rahul, võita on alati tore," ütles kaitseväe kehakultuuri ja spordi arenduskeskuse instruktor...

Eesti kaitseväelane saavutas rahvusvahelisel sõjaväe viievõistlusel esikoha

Vanemseersant Roman Hvalõnski saavutas möödunud nädalal Tšehhis peetud sõjaväe viievõistluse võistlustel esimese koha.

„Kokkuvõttes olen võistlusega rahul, võita on alati tore," ütles kaitseväe kehakultuuri ja spordi arenduskeskuse instruktor vanemseersant Roman Hvalõnski. Tunnistades, et tehnilised alad vajavad veel siiski natukene stabiilsust. „Aga füüsiline vorm on praegu väga hea."

Ta lisas, et tegemist on kõrgetasemel rahvusvahelise turniiriga, kus tänavu olid kohal ka eelmise aasta

maailmameistrivõistlustel pronksmedali võitnud Saksamaa esindaja kui 2012. aasta maailmameister Lätist. 

„Nii et lihtne see polnud. Aga nüüd ootab mind kahe nädala pärast ees põhjamaade meistrivõistlused Soomes, kus tahan kindlasti kaitsta eelmise aasta põhjamaade meistri tiitlit," ütles vanemseersant Hvalõnski.

Rahvusvaheline sõjaväe viievõistluse võistlus toimus 03 - 07. juuni 2019 Tšehhis, Vyskovi linnas. Sellest võttis osa pea 40 meest ja naist, kes võtsid omavahel mõõtu laskmises, 500-meetri takistusriba jooksus, takistus ujumises, granaadiviskes ja 8 kilomeetri krossijooksus. 

Sõjaväe viievõistluse võistluse esimese koha saavutanud vanemseersant Roman Hvalõnski võitis tulemusega 5324,1 punkti, edestades sellega oma lähimaid konkurente Saksamaalt ning Ukrainast enam kui viiekümne punktiga.