Eesti pioneerid lihvisid koos Ukraina kolleegidega oskuseid

Möödunud nädalal osalesid nii Eesti kui Soome pioneerid viiepäevasel täiendkoolitusel Ukrainas, et vahetada omavahel nii oskuseide kui teadmisi isevalmistatud lõhkeseadeldiste kahjutuks tegemisel.Viie päeva...

Eesti pioneerid lihvisid koos Ukraina kolleegidega oskuseid

Möödunud nädalal osalesid nii Eesti kui Soome pioneerid viiepäevasel täiendkoolitusel Ukrainas, et vahetada omavahel nii oskuseide kui teadmisi isevalmistatud lõhkeseadeldiste kahjutuks tegemisel.

Viie päeva jooksul täiendasid Eesti ja Soome pioneerid Ukraina sõjaväeülikooli kogenud õpetajate juhendamisel oma teadmisi ja oskuseid miiniväljadest, tutvusid pioneeritõketega, rasketehnika kasutamise ja Ukraina relvajõudude käsutuses oleva relvastusega.

Sealjuures pöörati erilist tähelepanu kogemustele, mida Ukraina relvajõudude pioneeriüksused on terrorismivastastes operatsioonides kui ühisoperatsioonides omandanud osaledes Ida-Ukrainas.

Külastuse käigus tunti suurt huvi isevalmistatud lõhkeseadeldiste kasutamise ja nende lõhkeseadeldiste hävitamise vastu. Nii oli Eesti kui Soome kaitseväelastel võimalus näha, kuidas Ukraina kolleegid lõhkeseadeldisi demineerivad kui hävitavad ning tutvuda nende relvajõududes kasutusel olevate miini- kui plahvatustõkete kasutamisega.

Fotod: http://www.mil.gov.ua/en/news/2019/11/02/military-engineers-form-national-land-forces-academy-shared-their-experience-with-estonian-and-finnish-counterparts/