Eesti suursaadik Lõuna-Koreas andis üle oma volikirja

Täna, 31. mail andis Eesti uus suursaadik Lõuna-Koreas Väino Reinart ametlikul tseremoonial üle oma volikirja president Moon Jae-inile. Volikirja tseremooniale järgnenud vestluses avaldas Eesti suursaadik Presidendile...

Eesti suursaadik Lõuna-Koreas andis üle oma volikirja

Täna, 31. mail andis Eesti uus suursaadik Lõuna-Koreas Väino Reinart ametlikul tseremoonial üle oma volikirja president Moon Jae-inile.

Volikirja tseremooniale järgnenud vestluses avaldas Eesti suursaadik Presidendile kaastunnet seoses Budapestis toimunud toimunud ohvriterohke laevaõnnetusega. Põgusa vestluse käigus arutati ka poliitilist olukorda Korea poolsaarel ja kahepoolsete suhete tihendamise võimalusi, eelkõige tehnoloogiaalases koostöös ja majandussuhetes.

„Korea ja Eesti on mõlemad tehnoloogiliselt kõrgelt arenenud riigid, mitmed tänapäevased infotehnoloogilised lahendused on ilmavalgust näinud just kas Koreas või Eestis, koostöövõimalusi tehnoloogia valdkonnas on ohtralt“ ütles Reinart.

Suursaadik Väino Reinart on sündinud 28. detsembril 1962. aastal Kuressaares. Reinart on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli automaatikateaduskonna ja olnud Eesti Teaduste Akadeemia Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudi aspirant füüsika erialal. Välisministeeriumis on Reinart töötanud alates 1992. aastast, kus on olnud Eesti delegatsiooni juht läbirääkimistel Venemaaga, töötanud välisministeeriumi poliitikaosakonna juhatajana, Eesti alalise esindajana Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsioonis (OSCE) ning välisministeeriumi poliitikaosakonna peadirektorina ja poliitika- ning pressiküsimuste asekantslerina. Lisaks on Reinart olnud Eesti suursaadik Euroopa Liidu juures, Ameerika Ühendriikides, Mehhikos ning Kanadas. Viimati, aastail 2011-2018 töötas suursaadik Reinart välisministeeriumi välismajanduse ja arengukoostööküsimuste asekantslerina. Väino Reinart on suursaadik Jaapanis, lisaks on ta akrediteeritud suursaadikuks Afganistanis ja Filipiinidel.

 

Lisainfo:

Liisa Toots
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
e-post: [email protected]
Tel: +372 637 7628 / +372 53424541