Eesti suursaadik Rootsis andis üle volikirja

Eile, 10. oktoobril andis uus Eesti suursaadik Rootsis Margus Kolga üle volikirja Rootsi kuningas Carl XVI Gustafvile. Volikirja üleandmise tseremooniale järgnenud vestluses kinnitasid Rootsi kuningas ja suursaadik kahe riigi...

Eesti suursaadik Rootsis andis üle volikirja

Eile, 10. oktoobril andis uus Eesti suursaadik Rootsis Margus Kolga üle volikirja Rootsi kuningas Carl XVI Gustafvile.

Volikirja üleandmise tseremooniale järgnenud vestluses kinnitasid Rootsi kuningas ja suursaadik kahe riigi häid suhteid ning arutlesid kokkupuutepunktide üle ajaloos. Suursaadik tänas Rootsi riiki Rootsi-Eesti koostööfondi algatuse eest ja tunnustas Rootsi välisteenistuse toetust Eesti ÜRO Julgeolekunõukogu kampaaniale.

Vesteldi ka Tartu ülikoolist ning ülikooli ja Gustav Adolfi Gümnaasiumi olulisusest Eesti haridusmaastiku kujunemisel. „Rootsi on Eesti jaoks tähtis partner nii Põhja-Euroopas, Euroopa Liidus kui ka laiemalt. Meie ühised huvid julgeolekupoliitikas, meie head ja tugevad majandussuhted ning üha kasvav kultuurivahetus loob positiivse fooni edasistele sammudele ja uuteks ühistegevusteks,“ ütles suursaadik Kolga.

Suursaadik Margus Kolga on välisministeeriumis 2007. aastast, kui asus tööle poliitikaosakonna peadirektorina. Alates 2010. aastast oli ta suursaadik Eesti alalises esinduses ÜRO juures New Yorgis ning 2015 liikus ta poliitikaosakonna rahvusvaheliste organisatsioonide büroo nõunikuks. Enne Rootsi siirdumist alates 2016. aastast juhtis suursaadik Kolga edukalt Eesti kampaaniat ÜRO Julgeolekunõukogu liikme kohale. Margus Kolga räägib inglise, soome, vene ja saksa keelt.

Fotod: https://flic.kr/s/aHsmHBkxQt

Lisainfo:

Armo Vask
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post [email protected]
Tel +372 637 7618
Mob +372 5666 8581