Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania delegatsiooni kõrgetasemelised kohtumised Costa Ricas

Vabariigi Presidendi visiidi järel St Kitts ja Nevise pealinna Basseterre’i, kus toimus Kariibi mere riikide ühenduse (CARICOM) tippkohtumine ja mille külaliseks riigipea oli, jätkas osa Eesti delegatsioonist kampaaniavisiiti piirkonnas. Järgneva kümne päeva jooksul oli kavas külastada kolme riiki – Costa Ricat, Hondurast ja Kuubat. 1.-3. märtsini viibisid Eesti esindajad suursaadik Margus Kolga ja diplomaat Mari Tomingas Costa Rica pealinnas San Joses, kus kohtuti Costa Rica parlamendi asepresidendi María Inés Solís Quiróse, välisministri Manuel Ventura ning IT ministri Luis Salzari ja aseministri Paola Vegaga. Kõigil kohtumistel vahetati mõtteid Eesti julgeolekunõukokku pürgimise ja võimaliku e riiki ning -valitsemist puudutava koostöö üle. Costa Rica ja Eesti on ÜRO s teinud aastaid koostööd, koos on juhitud riikidevahelise survegrupi ACT (Accountability, Coherence, Transparency – vastutus, sidusus, läbipaistvus) läbipaistvuse töögruppi ja räägitud läbi ÜRO peaassamblee töö elavdamise resolutsiooni, mille tulemusena suudeti muuta peasekretäri valimisteprotsessi senisest avatumaks ja kaasavamaks. Eesti valitsuse liikmed on viimasel poolaastal kohtunud mitmeid kordi oma Costa Rica kolleegidega. Kohtumiste käigus on Costa Rica tundnud huvi Eesti e-riigi ja e-teenuste vastu ning avaldanud soovi meie kogemusest õppida. Costa Rica on koostanud oma e-riigi strateegia, mis võeti vastu 2018 oktoobris, kui president Ilves riiki külastas. Kõikidest kohtumistest kõlas vastu, et huvi ja valmisolek koostööks on olemas. Costa Ricast liikus delegatsioon Hondurasesse, kus plaanis sarnased kohtumised. Kõik uudised

Eesti ÜRO julgeolekunõukogu kampaania delegatsiooni kõrgetasemelised kohtumised Costa Ricas

Vabariigi Presidendi visiidi järel St Kitts ja Nevise pealinna Basseterre’i, kus toimus Kariibi mere riikide ühenduse (CARICOM) tippkohtumine ja mille külaliseks riigipea oli, jätkas osa Eesti delegatsioonist kampaaniavisiiti piirkonnas. Järgneva kümne päeva jooksul oli kavas külastada kolme riiki – Costa Ricat, Hondurast ja Kuubat. 1.-3. märtsini viibisid Eesti esindajad suursaadik Margus Kolga ja diplomaat Mari Tomingas Costa Rica pealinnas San Joses, kus kohtuti Costa Rica parlamendi asepresidendi María Inés Solís Quiróse, välisministri Manuel Ventura ning IT ministri Luis Salzari ja aseministri Paola Vegaga.

Kõigil kohtumistel vahetati mõtteid Eesti julgeolekunõukokku pürgimise ja võimaliku e riiki ning -valitsemist puudutava koostöö üle. Costa Rica ja Eesti on ÜRO s teinud aastaid koostööd, koos on juhitud riikidevahelise survegrupi ACT (Accountability, Coherence, Transparency – vastutus, sidusus, läbipaistvus) läbipaistvuse töögruppi ja räägitud läbi ÜRO peaassamblee töö elavdamise resolutsiooni, mille tulemusena suudeti muuta peasekretäri valimisteprotsessi senisest avatumaks ja kaasavamaks. Eesti valitsuse liikmed on viimasel poolaastal kohtunud mitmeid kordi oma Costa Rica kolleegidega. Kohtumiste käigus on Costa Rica tundnud huvi Eesti e-riigi ja e-teenuste vastu ning avaldanud soovi meie kogemusest õppida. Costa Rica on koostanud oma e-riigi strateegia, mis võeti vastu 2018 oktoobris, kui president Ilves riiki külastas. Kõikidest kohtumistest kõlas vastu, et huvi ja valmisolek koostööks on olemas.

Costa Ricast liikus delegatsioon Hondurasesse, kus plaanis sarnased kohtumised.