Eesti uus suursaadik Saksamaal Alar Streimann andis üle volikirja

Eile, 11. septembril andis Eesti uus suursaadik Saksamaa Liitvabariigis Alar Streimann Berliinis üle volikirja president Frank-Walter Steinmeierile. Volikirja üleandmise tseremooniale järgnenud vestluses märkis liidupresident...

Eesti uus suursaadik Saksamaal Alar Streimann andis üle volikirja

Eile, 11. septembril andis Eesti uus suursaadik Saksamaa Liitvabariigis Alar Streimann Berliinis üle volikirja president Frank-Walter Steinmeierile.

Volikirja üleandmise tseremooniale järgnenud vestluses märkis liidupresident Steinmeier ära Saksamaa ja Eesti suurepärased kahepoolsed suhted ning meenutas oma mitmeid visiite Eestisse. Suursaadik Streimann tõstis omalt poolt esile Saksamaa panust meie regiooni julgeolekusse, eriti Balti õhuturbesse ning samuti pidevalt laienevat kahepoolset majanduskoostööd.

Lisaks vahetati mõtteid Saksamaa eelseisva eesistumise üle Euroopa Liidus ja laiemalt julgeolekupoliitilisest olukorrast Euroopas.

Alar Streimann asus välisministeeriumisse tööle 1991. aastal. Ta on töötanud välisministeeriumi välismajanduspoliitika osakonna peadirektorina, Euroopa integratsiooni asekantslerina ning Euroopa Liiduga liitumise pealäbirääkijana. Aastail 2011-2015 töötas Streimann välisministeeriumi kantslerina.

Alar Streimann on varem olnud Eesti suursaadik Rootsi Kuningriigis, Prantsuse Vabariigis, Monaco Vürstiriigis ja Tuneesia Vabariigis ning Euroopa Nõukogu, OECD ja UNESCO juures.

Lisainfo:
Kaisa Hanna Parel
välisministeerium
avalike suhete osakond
[email protected]
637 7618 / 53323045