Kaitsevägi treenib Kevadtormil tagavarade mängutoomist

Lääne- ja Ida-Virumaal toimuval Kevadtormil proovitakse tänavu harjutust, kuidas kiirkorras asendada suurte kaotuste korral üksusi, sõdureid ja varustust, formeerides selleks vanemaid reservväelasi.Tagalapataljoni ülema kolonelleitnant Indrek Lilleoru sõnul on nende ülesanne Ida-Virumaal võtta vastu täiendreservi võitlejad ja suunata nad edasi teistesse üksustesse. Tema sõnul peavad kaotused olema kümme protsenti ja rohkem, et kaaluda täiendreservi kasutamist. Teenistusse jõudmisest kuni üksuse juurde saabumiseni võib kuluda maksimaalselt kolm päeva, mille jooksul jõutakse anda neile esmane värskendusväljaõpe. Õppusel osalev reservväelane lipnik Mihkel Kukk ütles, et baasoskuste meeldetuletus on vajalik kuna paljudel täiendreservi võitlejatel on teenistusest möödunud juba hulk aastaid. „Tuli ja liikumine, sihtmärgi osutamine, käemärgid, relvade sisselaskmine, üksikvõitlejale vajalikud tavalised oskused,“ iseloomustas seitse aastat tagasi ajateenistuse läbinud lipnik Kukk, kel tuleb täiendreservi õppusel veeta nädal. „Kui Eesti riigil on vaja, oleme alati rõõmuga kohal,“ ütles lipnik Kukk. „Ja kui ei ole vaja, järelikult õppused toimivad.“ Vanema Eesti kaitseväe vormi selga panekust pole tema sõnul lugu, sest ehkki uuema aja varustus võib atraktiivsem välja näha, on tema selle varustusega harjunud – tema ajateenistuse ajal oli selline vorm tavaline. Relvad on täiendreservil samad, mis teistelgi üksustel – AK4 ja Galil.   Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59393Video: https://www.youtube.com/watch?v=7mowsD1txm8

Kaitsevägi treenib Kevadtormil tagavarade mängutoomist

Lääne- ja Ida-Virumaal toimuval Kevadtormil proovitakse tänavu harjutust, kuidas kiirkorras asendada suurte kaotuste korral üksusi, sõdureid ja varustust, formeerides selleks vanemaid reservväelasi.

Tagalapataljoni ülema kolonelleitnant Indrek Lilleoru sõnul on nende ülesanne Ida-Virumaal võtta vastu täiendreservi võitlejad ja suunata nad edasi teistesse üksustesse. Tema sõnul peavad kaotused olema kümme protsenti ja rohkem, et kaaluda täiendreservi kasutamist. Teenistusse jõudmisest kuni üksuse juurde saabumiseni võib kuluda maksimaalselt kolm päeva, mille jooksul jõutakse anda neile esmane värskendusväljaõpe.

Õppusel osalev reservväelane lipnik Mihkel Kukk ütles, et baasoskuste meeldetuletus on vajalik kuna paljudel täiendreservi võitlejatel on teenistusest möödunud juba hulk aastaid.

„Tuli ja liikumine, sihtmärgi osutamine, käemärgid, relvade sisselaskmine, üksikvõitlejale vajalikud tavalised oskused,“ iseloomustas seitse aastat tagasi ajateenistuse läbinud lipnik Kukk, kel tuleb täiendreservi õppusel veeta nädal.

„Kui Eesti riigil on vaja, oleme alati rõõmuga kohal,“ ütles lipnik Kukk. „Ja kui ei ole vaja, järelikult õppused toimivad.“

Vanema Eesti kaitseväe vormi selga panekust pole tema sõnul lugu, sest ehkki uuema aja varustus võib atraktiivsem välja näha, on tema selle varustusega harjunud – tema ajateenistuse ajal oli selline vorm tavaline. Relvad on täiendreservil samad, mis teistelgi üksustel – AK4 ja Galil.  

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59393
Video: https://www.youtube.com/watch?v=7mowsD1txm8