Kevadtormil osalevate kaitseväe sõidukite kolonnid alustavad homme liikumist Ida-Virumaale

Seoses esmaspäeval algava Kevadtormi õppelahingute etapiga tõuseb Lääne- ja Ida-Virumaa teedel 4.-10. mail olulisel määral liiklustihedus. Kaitsevägi kutsub kõiki üles olema tähelepanelik ning liiklema ohutult.„Üksused hakkavad liikuma kollonnides. Ma palun kõigil liiklejatel olla tähelepanelik, sest tegemist on suuremate masinatega, mille juhtidel on väiksem vaateväli,“ ütles Kevadtormi õppuse üldjuht kindralmajor Indrek Sirel.Kaitsevägi juhib tähelepanu, et kõige suurema koormusega liiklemise päev on laupäev, 4. mai, mil 1. jalaväebrigaadi üksused liiguvad Kevadtormi õppelahingute alale, mis asub Ida-Virumaal.Kokku läheb teele üle 40 kolonni, iga kolonni koosseisus on kuni 30 sõidukit, maanteel liiguvad kolonnid kiirusega kuni 70 km/h, sõidukite vahe on ligi 100 meetrit. Peamiselt liiguvad sõidukid Tallinn-Narva maanteel Läsna ning Kohtla-Järve vahelisel lõigul ajavahemikus 05.30 kuni 22.00. Rakvere lähedal reguleerib suurematel ristmikutel liiklust sõjaväepolitsei. Kolonnid võivad häirida sujuvat liiklust, mistõttu loodab kaitsevägi autojuhtide mõistvale suhtumisele. Kaitsevägi meenutab, et järsk pidurdamine raskesõidu ees võib kaasa tuua liiklusõnnetuse, mistõttu tuleks kollonnide läheduses liigeldes olla tähelepanelik. Esmaspäeval alanud õppusel Kevadtorm osaleb kokku üle 9000 kaitseväelase ligikaudu 13 erinevast riigist. Õppusesse panustavad nii maavägi, õhuvägi kui merevägi. Kaasatud on 1. jalaväebrigaad, 2. jalaväebrigaad, toetuse väejuhatus ning teised kaitseväe ja Kaitseliidu üksused. Kevadtormil osalevad ka NATO lahingugrupi ning õppuste ajaks Eestisse saabunud liitlas- ja partnerriikide kaitseväelased.29. aprillist kuni 17. maini kestva kaitseväe õppuse Kevadtorm 2019 põhiraskus langeb eelkõige Lääne-Viru ja Ida-Viru maakonnale, kuid puudutab ka Harju- ja Jõgeva maakondi. Õppuse põhitegevus toimub Alutaguse, Lüganuse, Jõhvi, Toila, Vinni ja Viru-Nigula valla ning Kohtla-Järve, Sillamäe ja Narva-Jõesuu linna territooriumitel.Video: https://www.youtube.com/watch?v=aiSDdZDvWSkKevadtorm 2019 galeriid: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59362 Kevadtorm 2019 videod: https://www.youtube.com/user/sodurileht

Kevadtormil osalevate kaitseväe sõidukite kolonnid alustavad homme liikumist Ida-Virumaale

Seoses esmaspäeval algava Kevadtormi õppelahingute etapiga tõuseb Lääne- ja Ida-Virumaa teedel 4.-10. mail olulisel määral liiklustihedus. Kaitsevägi kutsub kõiki üles olema tähelepanelik ning liiklema ohutult.

„Üksused hakkavad liikuma kollonnides. Ma palun kõigil liiklejatel olla tähelepanelik, sest tegemist on suuremate masinatega, mille juhtidel on väiksem vaateväli,“ ütles Kevadtormi õppuse üldjuht kindralmajor Indrek Sirel.

Kaitsevägi juhib tähelepanu, et kõige suurema koormusega liiklemise päev on laupäev, 4. mai, mil 1. jalaväebrigaadi üksused liiguvad Kevadtormi õppelahingute alale, mis asub Ida-Virumaal.

Kokku läheb teele üle 40 kolonni, iga kolonni koosseisus on kuni 30 sõidukit, maanteel liiguvad kolonnid kiirusega kuni 70 km/h, sõidukite vahe on ligi 100 meetrit. Peamiselt liiguvad sõidukid Tallinn-Narva maanteel Läsna ning Kohtla-Järve vahelisel lõigul ajavahemikus 05.30 kuni 22.00. Rakvere lähedal reguleerib suurematel ristmikutel liiklust sõjaväepolitsei.

Kolonnid võivad häirida sujuvat liiklust, mistõttu loodab kaitsevägi autojuhtide mõistvale suhtumisele. Kaitsevägi meenutab, et järsk pidurdamine raskesõidu ees võib kaasa tuua liiklusõnnetuse, mistõttu tuleks kollonnide läheduses liigeldes olla tähelepanelik.

Esmaspäeval alanud õppusel Kevadtorm osaleb kokku üle 9000 kaitseväelase ligikaudu 13 erinevast riigist. Õppusesse panustavad nii maavägi, õhuvägi kui merevägi. Kaasatud on 1. jalaväebrigaad, 2. jalaväebrigaad, toetuse väejuhatus ning teised kaitseväe ja Kaitseliidu üksused. Kevadtormil osalevad ka NATO lahingugrupi ning õppuste ajaks Eestisse saabunud liitlas- ja partnerriikide kaitseväelased.

29. aprillist kuni 17. maini kestva kaitseväe õppuse Kevadtorm 2019 põhiraskus langeb eelkõige Lääne-Viru ja Ida-Viru maakonnale, kuid puudutab ka Harju- ja Jõgeva maakondi. Õppuse põhitegevus toimub Alutaguse, Lüganuse, Jõhvi, Toila, Vinni ja Viru-Nigula valla ning Kohtla-Järve, Sillamäe ja Narva-Jõesuu linna territooriumitel.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=aiSDdZDvWSk

Kevadtorm 2019 galeriid: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59362
Kevadtorm 2019 videod: https://www.youtube.com/user/sodurileht