Kohtumisel O’Brieniga tegi Reinsalu ettepaneku tugevdada kahepoolset julgeolekukoostööd

9. oktoobril kohtus välisminister Reinsalu Ameerika Ühendriikide uue riikliku julgeolekunõuniku Robert O’Brieniga, kellega arutati transatlantilist koostööd ja regionaalse julgeoleku küsimusi. Kohtumisel...

Kohtumisel O’Brieniga tegi Reinsalu ettepaneku tugevdada kahepoolset julgeolekukoostööd

9. oktoobril kohtus välisminister Reinsalu Ameerika Ühendriikide uue riikliku julgeolekunõuniku Robert O’Brieniga, kellega arutati transatlantilist koostööd ja regionaalse julgeoleku küsimusi.

Kohtumisel tänas välisminister Reinsalu Ameerika Ühendriike julgeoleku- ja kaitseabi eest, mida hinnatakse Eestis kõrgelt. "Oleme veendunud, et Euroopa kaitsmine nõuab Ameerika Ühendriikide osalust ning seepärast hindame kõrgelt ka USA otsust vägede paigutamiseks Poolas," sõnas minister. Reinsalu kutsus üles USA suuremale sõjalisele kohaolekule Eestis ning rõhutas Ameerika Ühendriikide ja Eesti kahepoolse julgeolekukoostöö arendamist kui panust regiooni stabiilsuse tagamisse.

"Küll tahame julgeoleku- ja kaitseteemadel koostööd Ameerika Ühendriikide süvendada, mille kavatsust me kinnitasime eile Mike Pompeoga oma kohtumisel vastuvõetud ühisavalduses, milles rõhutasime samuti pühendumust NATO kollektiivkaitsele ning transatlantiliste suhete tugevdamisele," lisas Reinsalu.

Lisaks osales välisminister mõttekoja Atlantic Councili korraldatud ümarlaual, mis keskendus Kolme mere algatusele ning järgmisel aastal Eestis toimuv tippkohtumisele.
 
Fotod visiidist: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/721577112...


Lisainfo:
Liisa Toots
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
e-post: [email protected]
Tel: +372 53424541