Kultuuritöötajate palgalepe saab allkirjad

Kultuuriminister Tõnis Lukas ja Teenistujate Ametiliitude Keskorganisatsiooni (TALO) juhatuse esimees Ago Tuuling allkirjastavad esmaspäeval, 9. detsembril kultuuritöötajate palgakokkuleppe. Selle kohaselt tõuseb...

Kultuuritöötajate palgalepe saab allkirjad

Kultuuriminister Tõnis Lukas ja Teenistujate Ametiliitude Keskorganisatsiooni (TALO) juhatuse esimees Ago Tuuling allkirjastavad esmaspäeval, 9. detsembril kultuuritöötajate palgakokkuleppe. Selle kohaselt tõuseb Kultuuriministeeriumi valitsemisala asutuste töötajate palgafond 2,5 protsendi võrra.

Palgafondi jaotumine sõltub asutuste endi otsustest ning tõus laieneb asutuste kogu töötajaskonnale. Üleriigiline palgakokkulepe puudutab Kultuuriministeeriumi eelarvest palka saavaid kultuuritöötajaid, kuid on soovituslik kõigile kultuurivaldkonna asutustele sõltumata nende haldusalluvusest või omandivormist.

„Palgafondi tõus on kultuurile märkimisväärne võit, seda enam, et palgatõusuootus on aastatega üha enam põhjendatud kõigi töötajate puhul, ka neil, kelle tasu on alammäärast kõrgemal,“ ütles kultuuriminister Tõnis Lukas pärast seda, kui valitsus oli saavutanud 2020. aasta palgatõusu küsimuses kokkuleppe.  

Kultuuritöötaja riiklik miinimumtöötasu on ka 2020. aastal 1300 eurot. Lähemalt saab kultuuritöötajate palgatõusu ning muude 2020. aasta kultuurieelarve prioriteetide kohta lugeda Kultuuriministeeriumi kodulehelt.

Palgalepe allkirjastatakse Kultuuriministeeriumi suures saalis (Suur-Karja 23, Tallinn) esmaspäeval kell 12.30. Ajakirjanikud on oodatud.