Kuperjanovi jalaväepataljoni loomisest möödub 101 aastat

Kuperjanovi jalaväepataljon tähistas täna väeosa 101. aastapäeva rivistusega Taara linnakus, kus meenutati saja aasta taguseid murrangulisi sündmuseid ja tunnustati parimaid teenistujaid.„2019. aasta on olnud...

Kuperjanovi jalaväepataljoni loomisest möödub 101 aastat

Kuperjanovi jalaväepataljon tähistas täna väeosa 101. aastapäeva rivistusega Taara linnakus, kus meenutati saja aasta taguseid murrangulisi sündmuseid ja tunnustati parimaid teenistujaid.

„2019. aasta on olnud Kuperjanovlastele minu hinnangul edukas. Kevadel reservi arvatud ajateenijad hindasid Kuperjanovi jalaväepataljonis teenimist kõrgelt ning märkimisväärne osa oleks valmis läbima ajateenistuse ka siis, kui see oleks vabatahtlik. Suvel ja sügisel ajateenistust alustanud Kuperjanovlaste õppetulemused on olnud läbi aegade ühed parimad,“ ütles Kuperjanovi jalaväepataljoni ülem major Indrek Sarap.

Täna õhtul toimub Võru kultuurikeskuses Kannel pataljoniülema pidulik vastuvõtt, kus silmapaistvamatele teenistujatele antakse üle meened ja tänukirjad.  

Kuperjanovi jalaväepataljoni asutati 23. detsembril 1918, kui leitnant Julius Kuperjanov sai 2. diviisi ülemalt kolonel Limbergilt loa moodustada partisanide salk. Pärast leitnant Kuperjanovi surma nimetati juba pataljoni suuruseks kasvanud üksus tema auks Kuperjanovi partisanide pataljoniks. Vabadussõjas sõdisid kuperjanovlased nii lõuna- kui idarindel, saavutades sõja jooksul mitmeid olulisi võite.

2. jalaväebrigaadi koosseisu kuuluv Kuperjanovi jalaväepataljon on üks kaitseväe suurimaid väljaõppeüksuseid. Pataljonis saavad väljaõppe nii jalaväe-, miinipilduja- kui erinevatel lahingutoetuserialadel teenivad sõdurid.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59735