Mikser ELi kolleegidele: peame hoidma idapartnerluse poliitilisi ambitsioone kõrgel

Välisminister Sven Mikser kohtus täna Luxembourgis oma Euroopa Liidu kolleegidega, kellega arutati idapartnerluse tulevikku ning olukorda Afganistanis ja Venezuelas. „Sellel aastal täitus 10. aastat idapartnerluse algusest ning meil on paslik kasutada ära see tähtpäev, et tunnustada idapartnerite saavutusi ja kinnitada taaskord meie poliitilist toetust meie partneritele,“ sõnas välisminister Mikser. „Peame vaatama ka tulevikku – on oluline jätkuvalt hoida idapartnerluse poliitilist ambitsiooni kõrgel,“ rõhutas välisminister Mikser. Tema sõnul soovib Eesti omaltpoolt näha ambitsioonikamat suhet ELi ja idapartnerite vahel ning tihedamat koostööd assotsieerunud partneritega erinevate sektorite lõikes. „Samal ajal ei saa me muidugi unustada juba võetud kohustuste täitmise olulisust idapartnerite poolt,“ lisas ta. Rääkides 2017. aastal Tallinnas toimunud idapartnerluse tippkohtumisel vastuvõetud 20 eesmärgist aastaks 2020, sõnas Mikser, et idapartnerid peaksid pingutama veelgi enam kodanikuühiskonna, sõltumatu meedia, õigusriigi ja juriidiliste reformide nimel. ELi välisministrid arutasid ka olukorda Afganistanis, keskendudes püsiva poliitilise lahenduse leidmisele. Lisaks arutasid välisministrid olukorda Venezuelas, rõhutades ELi ühtsuse olulisust. Lisainfo - idapartnerluse eesmärgid 2020: www.consilium.europa.eu/media/31690/eap-generic-factsheet-digital.pdf (PDF) Lisainfo: Sandra Kamilova välisministeerium avalike suhete [email protected] 56675362 Kõik uudised

Mikser ELi kolleegidele: peame hoidma idapartnerluse poliitilisi ambitsioone kõrgel

Välisminister Sven Mikser kohtus täna Luxembourgis oma Euroopa Liidu kolleegidega, kellega arutati idapartnerluse tulevikku ning olukorda Afganistanis ja Venezuelas.

„Sellel aastal täitus 10. aastat idapartnerluse algusest ning meil on paslik kasutada ära see tähtpäev, et tunnustada idapartnerite saavutusi ja kinnitada taaskord meie poliitilist toetust meie partneritele,“ sõnas välisminister Mikser.

„Peame vaatama ka tulevikku – on oluline jätkuvalt hoida idapartnerluse poliitilist ambitsiooni kõrgel,“ rõhutas välisminister Mikser. Tema sõnul soovib Eesti omaltpoolt näha ambitsioonikamat suhet ELi ja idapartnerite vahel ning tihedamat koostööd assotsieerunud partneritega erinevate sektorite lõikes. „Samal ajal ei saa me muidugi unustada juba võetud kohustuste täitmise olulisust idapartnerite poolt,“ lisas ta.

Rääkides 2017. aastal Tallinnas toimunud idapartnerluse tippkohtumisel vastuvõetud 20 eesmärgist aastaks 2020, sõnas Mikser, et idapartnerid peaksid pingutama veelgi enam kodanikuühiskonna, sõltumatu meedia, õigusriigi ja juriidiliste reformide nimel.

ELi välisministrid arutasid ka olukorda Afganistanis, keskendudes püsiva poliitilise lahenduse leidmisele. Lisaks arutasid välisministrid olukorda Venezuelas, rõhutades ELi ühtsuse olulisust.

Lisainfo - idapartnerluse eesmärgid 2020: www.consilium.europa.eu/media/31690/eap-generic-factsheet-digital.pdf (PDF)

Lisainfo:
Sandra Kamilova
välisministeerium
avalike suhete osakond
[email protected]
56675362