PILTUUDIS: Välisminister Reinsalu kohtus Tallinnas resideerivate suursaadikutega

Välisminister Urmas Reinsalu kohtus täna välisministeeriumis Tallinnas resideerivate suursaadikutega, kellele ta tutvustas Eesti uue valitsuse välispoliitilisi eesmärke ning arutas aktuaalseid välispoliitika küsimusi laiemalt. Reinsalu kinnitas, et Eesti jätkab kindlalt senisel välispoliitilisel kursil. „Euroopa Liidu ja NATO ühtsus on meie jaoks elulise tähtsusega ning soovime seda hoida. Üheks prioriteediks saab kindlasti olema ka transatlantilise sideme tugevdamine, ennekõike liitlassuhte süvendamine Ameerika Ühendriikidega,“ sõnas välisminister. Välisminister rääkis ka idapartnerluse riikide toetamise olulisusest, Eesti diplomaatilise võrgustiku tugevdamisest, sealhulgas konsulaadi avamisest San Franciscos ja esinduse avamisest Abu Dhabis, majanduskoostöö tugevdamise vajadusest, ELi laienemise küsimustest ning Eesti kandideerimisest ÜRO julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks. PILDID: https://flic.kr/s/aHsmB1AnFD Sandra Kamilova välisministeerium avalike suhete osakond 5667 [email protected] Kõik uudised

PILTUUDIS: Välisminister Reinsalu kohtus Tallinnas resideerivate suursaadikutega

Välisminister Urmas Reinsalu kohtus täna välisministeeriumis Tallinnas resideerivate suursaadikutega, kellele ta tutvustas Eesti uue valitsuse välispoliitilisi eesmärke ning arutas aktuaalseid välispoliitika küsimusi laiemalt.

Reinsalu kinnitas, et Eesti jätkab kindlalt senisel välispoliitilisel kursil. „Euroopa Liidu ja NATO ühtsus on meie jaoks elulise tähtsusega ning soovime seda hoida. Üheks prioriteediks saab kindlasti olema ka transatlantilise sideme tugevdamine, ennekõike liitlassuhte süvendamine Ameerika Ühendriikidega,“ sõnas välisminister.

Välisminister rääkis ka idapartnerluse riikide toetamise olulisusest, Eesti diplomaatilise võrgustiku tugevdamisest, sealhulgas konsulaadi avamisest San Franciscos ja esinduse avamisest Abu Dhabis, majanduskoostöö tugevdamise vajadusest, ELi laienemise küsimustest ning Eesti kandideerimisest ÜRO julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks.

PILDID: https://flic.kr/s/aHsmB1AnFD

Sandra Kamilova
välisministeerium
avalike suhete osakond
5667 5362
[email protected]