Poola kaitseväe juhataja saabus Eestisse visiidile

Täna saabus Eestisse kahepäevasele visiidile Poola kaitseväe juhataja kindralleitnant Rajmund Andrzejczak, et arutada kaitsealast koostööd ning inspekteerida Kevadtormil osalevaid Poola üksuseid.„Arutame Eestiga kahepoolse koostöö küsimusi, sealhulgas eriüksuste koostööd, luureandmete vahetamist ja küberkaitse valdkonda, milles Eesti kaitseväel on kõrge kompetents,“ ütles Poola kaitseväe juhataja kindralleitnant Rajmund T. Andrzejczak.Hommikul Ämari lennubaasi jõudnud Poola delegatsioon võeti vastu Eesti kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Heremi poolt. Kindralleitnant Andrzejczakile anti kaitseväe peastaabis ülevaade piirkonna julgeolekuolukorrast ning kaitseväe arengutest. Lisaks kohtuti kaitseminister Jüri Luigega ja riigikaitsekomisjoniga ning asetati pärg Tallinnas Vabaduse väljakul asuva Vabadussõja võidusamba juurde.„Poola kuulub samasse regiooni, kus meiegi oleme. Oleme väga palju seotud, olgu see maavägede tegevuses, logistikas, õhu või mereväes – see on ikkagi sama operatsioonipiirkond,“ ütles Eesti kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem. „Peame nii poolakate kui lätlaste ja leedukatega koostööd tegema, et meil oleks regionaalne plaan.“Juba NATO-sse võtmise protsessis on Poola olnud üks suurimaid Balti riikide toetajaid. Kaitsealane koostöö kahe riigi vahel on suurenenud iga-aastaselt, ühiselt osaletakse NATO koolitustel ja õppustel.Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59389 Video: https://www.youtube.com/watch?v=VBoQtSk8qw0

Poola kaitseväe juhataja saabus Eestisse visiidile

Täna saabus Eestisse kahepäevasele visiidile Poola kaitseväe juhataja kindralleitnant Rajmund Andrzejczak, et arutada kaitsealast koostööd ning inspekteerida Kevadtormil osalevaid Poola üksuseid.

„Arutame Eestiga kahepoolse koostöö küsimusi, sealhulgas eriüksuste koostööd, luureandmete vahetamist ja küberkaitse valdkonda, milles Eesti kaitseväel on kõrge kompetents,“ ütles Poola kaitseväe juhataja kindralleitnant Rajmund T. Andrzejczak.

Hommikul Ämari lennubaasi jõudnud Poola delegatsioon võeti vastu Eesti kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Heremi poolt. Kindralleitnant Andrzejczakile anti kaitseväe peastaabis ülevaade piirkonna julgeolekuolukorrast ning kaitseväe arengutest. Lisaks kohtuti kaitseminister Jüri Luigega ja riigikaitsekomisjoniga ning asetati pärg Tallinnas Vabaduse väljakul asuva Vabadussõja võidusamba juurde.

„Poola kuulub samasse regiooni, kus meiegi oleme. Oleme väga palju seotud, olgu see maavägede tegevuses, logistikas, õhu või mereväes – see on ikkagi sama operatsioonipiirkond,“ ütles Eesti kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem. „Peame nii poolakate kui lätlaste ja leedukatega koostööd tegema, et meil oleks regionaalne plaan.“

Juba NATO-sse võtmise protsessis on Poola olnud üks suurimaid Balti riikide toetajaid. Kaitsealane koostöö kahe riigi vahel on suurenenud iga-aastaselt, ühiselt osaletakse NATO koolitustel ja õppustel.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59389
Video: https://www.youtube.com/watch?v=VBoQtSk8qw0