President Kaljulaid: kurjus ilmutab end mitmekülgselt, kuid õnneks on ka headuse avaldumisvormid lõputud

Oleme edukalt lõhkunud madalamaks märkamise müüri, mis vägivallategusid ümbritseb ja ehkki vägivallategude kasvanud numbrid on kohutavad ja valusad, näitab see ka seda, et inimesed julgevad abi otsida ja seda pakkuda, ütles president Kersti Kaljulaid täna vägivallaennetuse auhindade üleandmisel. „Kurja sõna eesmärk pole aidata, parandada vigu, täiendada või tasakaalustada, nagu selle õigustuseks öeldakse. Kurja sõna eesmärk on alandada ja teha haiget. Selline kuri sõna ärgu olgu vaba. Kurjus ilmutab end mitmekülgselt, kuid õnneks on lõputud ka headuse avaldumisvormid. Tänased kuus tunnustusauhinna saajat on kõik erinevad ning kõik nad esindavad ühtlasi ka endasuguseid inimesi, kes päevast päeva tegutsevad, et aidata headusel võita,“ ütles president Kersti Kaljulaid.

President Kaljulaid: kurjus ilmutab end mitmekülgselt, kuid õnneks on ka headuse avaldumisvormid lõputud

Oleme edukalt lõhkunud madalamaks märkamise müüri, mis vägivallategusid ümbritseb ja ehkki vägivallategude kasvanud numbrid on kohutavad ja valusad, näitab see ka seda, et inimesed julgevad abi otsida ja seda pakkuda, ütles president Kersti Kaljulaid täna vägivallaennetuse auhindade üleandmisel.

„Kurja sõna eesmärk pole aidata, parandada vigu, täiendada või tasakaalustada, nagu selle õigustuseks öeldakse. Kurja sõna eesmärk on alandada ja teha haiget. Selline kuri sõna ärgu olgu vaba. Kurjus ilmutab end mitmekülgselt, kuid õnneks on lõputud ka headuse avaldumisvormid. Tänased kuus tunnustusauhinna saajat on kõik erinevad ning kõik nad esindavad ühtlasi ka endasuguseid inimesi, kes päevast päeva tegutsevad, et aidata headusel võita,“ ütles president Kersti Kaljulaid.