President Kaljulaid läheb äridelegatsiooniga riigivisiidile Kuveiti

President Kersti Kaljulaid on uue nädala alguses kolmepäevasel riigivisiidil Kuveidis, et edendada kahe riigi digikoostööd ja Eesti ettevõtjate huve Pärsia lahe regioonis.   4.–6. novembrini toimuva riigivisiidi käigus kohtub Eesti riigipea...

President Kaljulaid läheb äridelegatsiooniga riigivisiidile Kuveiti

President Kersti Kaljulaid on uue nädala alguses kolmepäevasel riigivisiidil Kuveidis, et edendada kahe riigi digikoostööd ja Eesti ettevõtjate huve Pärsia lahe regioonis.  

4.–6. novembrini toimuva riigivisiidi käigus kohtub Eesti riigipea Kuveidi emiiri šeik Sabah Al-Ahmad Al-Jaber Al-Sabahi, peaminister šeik Jaber Mubarak Al-Hamad Al-Sabahi, välisministri ja asepeaministri Sabah Khaled Al-Hamad Al-Sabahi ning rahvuskogu spiikri Marzouq Ali Al-Ghanimiga. Oktoobri lõpus sõlmiti Eesti ja Kuveidi vahel koostöömemorandum digitaalvaldkonna arendamiseks, mis keskendub e-valitsusele ja küberjulgeolekule ja nii räägitakse kohtumistel, kuidas selles vallas koostööd edendada. Kuveit on hetkel ÜRO julgeolekunõukogu mittealaline liige ja Eesti riigipea soovib kuulda ka nende kogemusi ja leida võimalusi koostööks – Eesti alustab ÜRO julgeolekunõukogus oma kaheaastast liikmelisuse perioodi 2020. aasta jaanuarist.