President Kaljulaid: laia riigikaitse rahastamine vajab ühiskondlikku konsensust

President Kersti Kaljulaid tõi täna kõrgemate riigikaitsekursuste konverentsil Eesti riigikaitse pudelikaelana välja laia riigikaitse puuduliku rahastuse, mis vajaks samasugust ühiskondlikku teadlikkust ja konsensust nagu seni on nautinud julgeoleku...

President Kaljulaid: laia riigikaitse rahastamine vajab ühiskondlikku konsensust

President Kersti Kaljulaid tõi täna kõrgemate riigikaitsekursuste konverentsil Eesti riigikaitse pudelikaelana välja laia riigikaitse puuduliku rahastuse, mis vajaks samasugust ühiskondlikku teadlikkust ja konsensust nagu seni on nautinud julgeoleku traditsioonilised valdkonnad.

Riigipea märkis, et Eesti julgeolekupoliitika senised põhivalikud – liitumine NATO ja Euroopa Liiduga, sõjalise kaitse kulud tasemel 2% sisemajanduse kogutoodangust ning ajateenistusel põhinev reservarmee – on Eestit väga hästi teeninud.

„Nende mõistlike ja konsensuslike lahendusteni on meil aidanud jõuda tihe side kogu ühiskonnaga, sealhulgas kohustuslik ajateenistus, laiapõhine Kaitseliit ning aktiivne reservohvitseride liikumine ning kahtlemata ka 20 aastat korraldatud kõrgemad riigikaitsekursused,“ ütles president Kaljulaid.