President Kaljulaid: müra Euroopas ei tähenda veel tormi

Ehkki meid ümbritsev häältesagin võib vahel tekitada tunnet, et torm on tulekul, on toetus Euroopa Liidule veerandsajandi kõrgeim ja suurem osa Euroopa Liidu elanikest tunneb, et sinna kuulumine on end õigustanud, ütles president Kersti Kaljulaid eile Lennart Meri konverentsi õhtusöögil Lennusadamas. President Kaljulaid rääkis oma kõnes, et meie olukord sarnaneb täna Euroopa Liidus paljuski ühe allveelaevaga, mis on parasjagu just vee alla vajunud ja mille nähtavus on seetõttu piiratud, aga erinevate häälte jõud on vee edasikandevõime tõttu mitmekordistunud. „Jah, meri võib seetõttu tunduda rahutu, aga suurt tormi tulemas ei ole. Vastupidi, toetus Euroopa Liidule on viimaste aegade kõrgeim ja see tähendab, et suurem osa siin elavaist inimestest tunneb, et liitu kuulumine on ennast õigustanud,“ ütles president Kaljulaid. „Peale Ühendkuningriigi ei soovi teised sellelt laevalt lahkuda, hoopiski rohkem tahaks meiega siin pardal ühineda, mis on juba iseenesest tõestus, et ühisel ideel on jumet,“ lisas riigipea.

President Kaljulaid: müra Euroopas ei tähenda veel tormi

Ehkki meid ümbritsev häältesagin võib vahel tekitada tunnet, et torm on tulekul, on toetus Euroopa Liidule veerandsajandi kõrgeim ja suurem osa Euroopa Liidu elanikest tunneb, et sinna kuulumine on end õigustanud, ütles president Kersti Kaljulaid eile Lennart Meri konverentsi õhtusöögil Lennusadamas.

President Kaljulaid rääkis oma kõnes, et meie olukord sarnaneb täna Euroopa Liidus paljuski ühe allveelaevaga, mis on parasjagu just vee alla vajunud ja mille nähtavus on seetõttu piiratud, aga erinevate häälte jõud on vee edasikandevõime tõttu mitmekordistunud. „Jah, meri võib seetõttu tunduda rahutu, aga suurt tormi tulemas ei ole. Vastupidi, toetus Euroopa Liidule on viimaste aegade kõrgeim ja see tähendab, et suurem osa siin elavaist inimestest tunneb, et liitu kuulumine on ennast õigustanud,“ ütles president Kaljulaid. „Peale Ühendkuningriigi ei soovi teised sellelt laevalt lahkuda, hoopiski rohkem tahaks meiega siin pardal ühineda, mis on juba iseenesest tõestus, et ühisel ideel on jumet,“ lisas riigipea.