Reedel koguneb rootsi vähemusrahvuse kultuurinõukogu

Kultuuriministeeriumis koguneb reedel, 22. novembril esimesele istungile oktoobris valitud rootsi vähemusrahvuse 21-liikmeline kultuurinõukogu. Kavas on endi seast juhatuse valimine. Kultuurinõukogu 21 kohale kandideeris...

Reedel koguneb rootsi vähemusrahvuse kultuurinõukogu

Kultuuriministeeriumis koguneb reedel, 22. novembril esimesele istungile oktoobris valitud rootsi vähemusrahvuse 21-liikmeline kultuurinõukogu. Kavas on endi seast juhatuse valimine.

Kultuurinõukogu 21 kohale kandideeris tänavu üks 26-liikmeline nimekiri. Hääletanute koguarv oli 293, mis on 62,2 % valijate nimekirja kantud isikutest. Vähemusrahvuse kultuuriautonoomia seaduse kohaselt on valimiste toimumiseks on vajalik, et seal osaleks üle poole valijate nimekirja kantud valijatest.

4. aprilli 2006. a käskkirjaga nr 134 andis kultuuriminister Rootsi Hariduse Seltsile volituse rootsi vähemusrahvuse rahvusnimekirja koostamiseks, mis oli aluseks kultuuriomavalitsuse taotlemiseks. Kultuurinõukogu valitakse kolmeks aastaks, rootsi vähemusrahvuse kultuurinõukogu valimised on varem toimunud 2007. aasta veebruaris, 2010. aasta novembris, 2013. aasta oktoobris ja 2016. aasta novembris.

Rohkem infot on lugeda eestirootslaste kodulehel