Reinsalu leppis Ukraina peaministriga kokku ulatuslikus küber- ja digikoostöös

Välisminister Urmas Reinsalu kohtus visiidil Kiievisse Ukraina peaminister Oleksii Hontšarukiga, kellega arutati mõlemale riigile olulisi teemasid, kuid enim jäi kohtumisest kõlama Eesti kogemus ja oskused e-valitsemises...

Reinsalu leppis Ukraina peaministriga kokku ulatuslikus küber- ja digikoostöös

Välisminister Urmas Reinsalu kohtus visiidil Kiievisse Ukraina peaminister Oleksii Hontšarukiga, kellega arutati mõlemale riigile olulisi teemasid, kuid enim jäi kohtumisest kõlama Eesti kogemus ja oskused e-valitsemises ning küberjulgeolekus.

„Kinnitasin kohtumisel peaministriga, et Eesti on igati valmis tegema Ukrainaga koostööd küberjulgeoleku ja digitaalvaldkonnas. Leppisime kokku ulatuslikus küber- ja digitaalkoostöös, millest oleks võita nii Eestil kui ka Ukrainal,“ ütles välisminister Reinsalu. „Digitaalsed lahendused pakuvad abi läbipaistva, usaldusväärse ja kaasava valitsuse arendamiseks, mida Ukraina hetkeolukorras just kõige enam vajab, et püsida teel Euroopasse“ lisas Reinsalu.

Välisminister kohtus eile Kiievis ka Ukraina välisministri Vadim Prõstaikoga, asepeaminister Euroopa integratiooniküsimustes Dmõtro Kulebaga, asepeaminister digipöörde küsimustes Mõhhailo Fedoroviga, Ukraina riikliku julgeoleku- ja kaitsenõukogu sekretäri Oleksii Daniloviga ning peaprokurör Ruslan Rjabošapkaga.

Fotod: https://flic.kr/s/aHsmJbgjT1

Lisainfo,

Armo Vask
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post [email protected]
Tel +372 637 7618
Mob +372 5666 8581