Reinsalu: Me ei saa leppida hübriidohtudega tegeledes ainult tuletõrjuja rolliga

Välisminister Urmas Reinsalu rõhutas Euroopa Liidu välisministrite mitteametlikul kohtumisel (Gymnich) Helsingis vajadust tegeleda senisest terviklikumalt hübriidohtudega. Reinsalu sõnul tajuvad Euroopa Liidu liikmesriigid...

Reinsalu: Me ei saa leppida hübriidohtudega tegeledes ainult tuletõrjuja rolliga

Välisminister Urmas Reinsalu rõhutas Euroopa Liidu välisministrite mitteametlikul kohtumisel (Gymnich) Helsingis vajadust tegeleda senisest terviklikumalt hübriidohtudega.

Reinsalu sõnul tajuvad Euroopa Liidu liikmesriigid üha enam vajadust tegeleda hübriidohtudega ühiselt, aga tuleb pingutada senisest tunduvalt enam, et vähendada liikmesriikide ja institutsioonide haavatavust. „Me ei saa leppida tuletõrjuja rolliga ja tegeleda ohtudega vaid siis, kui nad kerkivad, vaid vajame süsteemset, tugevat ja hästi rahastatud lähenemist,“ sõnas välisminister.

Reinsalu kiitis Soomet eesistumise raames hübriidohtude teema jõulise tõstatamise eest ja tõdes, et arenguruumi on. „Näiteks mis puudutab küberruumi, siis alates maikuust on Euroopa Liidu tasemel kinnitatud küberdiplomaatia meetmed, mille raames saab küberrünnakute korraldajatele seada reisipiiranguid ja külmutada rahalisi vahendeid. Oluline on hakata rakendama sanktsioone vastusena kuritahtlikule kübertegevusele. Peame olema valmis reageerima kiirelt ja meelekindlalt, et saata ründajatele tugev signaal,“ rõhutas ta.

Välisminister Reinsalu osaleb Gymnichil täna ja homme, kus lisaks hübriidohtudele on arutelu all olukord Lähis-Idas, inimõigused, koostöö Lääne-Balkani riikidega ja Euroopa Liidu Arktika-suunaline poliitika.

Fotod: https://flic.kr/s/aHsmGz4tAe

Lisainfo:

Britta Tarvis
välisministeerium
avalike suhete osakond
+372 5194 7045
[email protected]