USA välisminister Mike Pompeo õnnitles välisminister Urmas Reinsalu tema ametisse asumisel

USA välisminister Mike Pompeo õnnitles kirja teel välisminister Urmas Reinsalu tema ametisse asumisel. Oma läkituses sõnas ta, et Eesti ja Ameerika Ühendriigid on teinud suurepärast koostööd enam kui üheksakümne seitsme aasta pikkuse diplomaatiliste suhete ajaloo vältel, veelgi tihedamalt ühiste liitlastena NATO-s viimase viieteistkümne aasta jooksul. Ameerika Ühendriike ja Eestit ühendavad tugev liitlassuhe ja jagatud väärtused. Mike Pompeo avaldas lootust, et hea koostöö Eesti ja Ameerika Ühendriikide vahel jätkub, et võidelda ühiselt ohtudega rahule ja stabiilsusele, sealhulgas Venemaa poolse tegevusega Ukrainas ja mujal; samuti Afganistanis, Iraagis ja ISISe vastases koalitsioonis. Ta lisas, et Ameerika Ühendriigid hindavad kõrgelt Eesti valitsuse eeskuju kaitsekulutuste 2% taseme hoidmise eest sisemajanduse kogutoodangust. Mike Pompeo soovis välisministrile edu uues ametis ja lisas, et töötades üheskoos suudame edasi viia jagatud visiooni rahulikumast, turvalisemast ja küllsuslikumast maailmast. Lisainfo: Inga Bowden välisministeerium avalike suhete osakond e-post: [email protected] Teate edastas: Liisa Toots välisministeerium avalike suhete osakonna meedianõunik e-post: [email protected]   Kõik uudised

USA välisminister Mike Pompeo õnnitles välisminister Urmas Reinsalu tema ametisse asumisel

USA välisminister Mike Pompeo õnnitles kirja teel välisminister Urmas Reinsalu tema ametisse asumisel. Oma läkituses sõnas ta, et Eesti ja Ameerika Ühendriigid on teinud suurepärast koostööd enam kui üheksakümne seitsme aasta pikkuse diplomaatiliste suhete ajaloo vältel, veelgi tihedamalt ühiste liitlastena NATO-s viimase viieteistkümne aasta jooksul. Ameerika Ühendriike ja Eestit ühendavad tugev liitlassuhe ja jagatud väärtused.

Mike Pompeo avaldas lootust, et hea koostöö Eesti ja Ameerika Ühendriikide vahel jätkub, et võidelda ühiselt ohtudega rahule ja stabiilsusele, sealhulgas Venemaa poolse tegevusega Ukrainas ja mujal; samuti Afganistanis, Iraagis ja ISISe vastases koalitsioonis.

Ta lisas, et Ameerika Ühendriigid hindavad kõrgelt Eesti valitsuse eeskuju kaitsekulutuste 2% taseme hoidmise eest sisemajanduse kogutoodangust. Mike Pompeo soovis välisministrile edu uues ametis ja lisas, et töötades üheskoos suudame edasi viia jagatud visiooni rahulikumast, turvalisemast ja küllsuslikumast maailmast.


Lisainfo:

Inga Bowden
välisministeerium
avalike suhete osakond
e-post: [email protected]

Teate edastas:
Liisa Toots
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
e-post: [email protected]