Vabariigi President läheb järgmisel nädalal riigivisiidile Portugali

President Kaljulaid ja Georgi-Rene Maksimovski on järgmise nädala teisipäeval ja kolmapäeval riigivisiidil Portugalis, kus on kavas kohtumised riigijuhtidega, esinduslik äriseminar ning mitmete asutuste ja ettevõtete külastused. „Eestit ja Portugali seovad ühised väärtused – me oleme partnerid Euroopa Liidus ja liitlased NATOs. Kahe riigi koostöö julgeolekuvaldkonnas on pikaajaline, Portugali hävitajad on korduvalt valvanud meie õhuruumi ning teeme koostööd ka küberjulgeoleku vallas.  Aga järjest suurem on ka meie ettevõtjate huvi sealse turu vastu, mida peegeldab hästi äridelegatsiooni suurus ja koosseis. Portugal on näidanud üles ka huvi meie e-riigi kogemuste ja digilahenduste vastu. Riigivisiit on hea võimalus süvendada olemasolevaid kontakte, luua uusi ning muuta need sidemed veelgi tihedamaks,“ ütles presidenti välisnõunik Lauri Kuusing.

Vabariigi President läheb järgmisel nädalal riigivisiidile Portugali

President Kaljulaid ja Georgi-Rene Maksimovski on järgmise nädala teisipäeval ja kolmapäeval riigivisiidil Portugalis, kus on kavas kohtumised riigijuhtidega, esinduslik äriseminar ning mitmete asutuste ja ettevõtete külastused.

„Eestit ja Portugali seovad ühised väärtused – me oleme partnerid Euroopa Liidus ja liitlased NATOs. Kahe riigi koostöö julgeolekuvaldkonnas on pikaajaline, Portugali hävitajad on korduvalt valvanud meie õhuruumi ning teeme koostööd ka küberjulgeoleku vallas.  Aga järjest suurem on ka meie ettevõtjate huvi sealse turu vastu, mida peegeldab hästi äridelegatsiooni suurus ja koosseis. Portugal on näidanud üles ka huvi meie e-riigi kogemuste ja digilahenduste vastu. Riigivisiit on hea võimalus süvendada olemasolevaid kontakte, luua uusi ning muuta need sidemed veelgi tihedamaks,“ ütles presidenti välisnõunik Lauri Kuusing.