Välisminister Reinsalu arutas Valgevene välisministriga toetust Ukrainale

Välisminister Urmas Reinsalu kohtus Bratislavas toimuva Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) ministrite nõukogu serval Valgevene välisministri Vladimir Makeiga. Ministrid arutasid piirkonna julgeolekut...

Välisminister Reinsalu arutas Valgevene välisministriga toetust Ukrainale

Välisminister Urmas Reinsalu kohtus Bratislavas toimuva Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) ministrite nõukogu serval Valgevene välisministri Vladimir Makeiga. Ministrid arutasid piirkonna julgeolekut ja inimõiguste küsimusi.

„Hindame seda, et hoolimata Moskva survest ei tunnusta Valgevene Krimmi ebaseaduslikku annekteerimist,” ütles minister Reinsalu ning lisas, et konfliktile lahenduse leidmine on mõlema riigi ühine huvi.  

Reinsalu sõnul on suveräänsetel riikidel õigus teha oma poliitilisi ja julgeolekut puudutavaid valikuid ilma välise surveta. Ka Vene-Valgevene liitriigi integratsiooniprotsessi jälgitakse ministri sõnul tähelepanelikult.

Reinsalu tõstatas Astravetsi tuumajaama küsimuse ning rõhutas, et tuumaelektrijaama ehitamisel on oluline täita rahvusvahelisi ohutus- ja keskkonnanõudeid.

Vesteldi ka inimõiguste teemal, mille puhul Reinsalu tõstis esile demokraatia, õigusriigi ja inimõiguste austamise olulisuse. „Ajakirjandusvabadus, inimõiguste tagamine ja vabad valimised on demokraatia alustala. Seepärast tõstatasin selle teema ka Valgevene kolleegiga,“ sõnas Reinsalu.

Samuti arutati kohtumisel kahepoolseid suhteid ning Euroopa Liidu ja Valgevene koostööd.

Lisainfo:

Leen Lindam
Meedianõunik
Välisministeerium
Avalike suhete osakond
+372 6 377 629