Välisminister Reinsalu kõneles Moldova kolleegiga

Välisminister Urmas Reinsalu kõneles telefonis uue Moldova välisministri Nicu Popescuga, et õnnitleda oma kolleegi uues ametis ning vestelda Moldova välispoliitilistest suundadest. „Tervitan ametisse astunud...

Välisminister Reinsalu kõneles Moldova kolleegiga

Välisminister Urmas Reinsalu kõneles telefonis uue Moldova välisministri Nicu Popescuga, et õnnitleda oma kolleegi uues ametis ning vestelda Moldova välispoliitilistest suundadest.

„Tervitan ametisse astunud uut kollegi. Kuigi sisepoliitilise olukorra tõttu saab välisminister Popescu ametiaeg kindlasti olema täis väljakutseid, on Eesti Moldova kindel sõber ja partner,” ütles välisminister Reinsalu telefonikõnes, viidates Moldova uue valitsuse eesmärkidele jääda kindlaks Euroopa Liidu kursile, mille tarvis on vaja võidelda korruptsiooniga, juurutada õigusriigi põhimõtteid ning parandada ärikliimat. Välisministrid kõnelesid vajadusest jätkata EL-i ja Moldova vahel assotsiatsiooni- ja vabakaubanduslepingu täitmist. Räägiti ka edasisest koostööst küberturvalisuse edendamise ja hübriidohtude vastu võitlemise alal.

Välisminister Reinsalu sõnul on tänu Moldova Euroopa-meelsusele meie kahe riigi suhted muutumas järjest tugevamaks. „Eesti ja Moldova suhted keskenduvad järjest rohkem kahe- ja mitmepoolsele koostööle ning toetame kindlasti Moldova Euroopa-suunalisi püüdlusi,” lisas ta.

Lisainfo:

Kaisa Hanna Parel
välisministeerium
avalike suhete osakonna praktikant
e-post: [email protected]
+372 637 7618