Välisminister Reinsalu kutsub ELi kolleege Venemaa tegevusele Ukrainas tugevalt reageerima

Välisminister Urmas Reinsalu osaleb homme Euroopa Liidu välisasjade nõukogu kohtumisel Brüsselis, kus tal on kavas tõstatada ELi kolleegidega Ukraina küsimus. „Ukraina seisab jätkuvalt silmitsi provokatsioonide, vaenuliku tegevuse ja sekkumisega riigi siseasjadesse Venemaa poolt,“ sõnas välisminister kohtumise eel. „Venemaa hiljutine otsus pakkuda Ida-Ukraina ajutiselt okupeeritud aladel elavatele ukrainlastele võimalust taotleda Vene kodakondsust kiirendatud korras on järjekordne destabiliseeriv samm, mis takistab konflikti lahendamist,“ rõhutas ta „Kavatsen tõstatada seda küsimust homsel kohtumisel oma ELi kolleegidega. Venemaa käitumine on näidanud, et tal puudub huvi teha samme Minski kokkulepete rakendamiseks ja olukorra deeskaleerimiseks. Euroopa Liit peab olema valmis sellele tugevalt reageerima,“ ütles välisminister. ELi välisministritel on lisaks kavas arutada kohtumisel olukorda Liibüas ja pidada mõttevahetus Saheli piirkonna teemal. Välisasjade nõukogule eelnevalt kohtuvad välisministrid ka kolleegidega idapartnerluse riikidest, et tähistada idapartnerluse 10. aastapäeva ja arutada selle tulevikku. Lisainfo: Sandra Kamilova välisministeerium avalike suhete osakond 5667 [email protected] Kõik uudised

Välisminister Reinsalu kutsub ELi kolleege Venemaa tegevusele Ukrainas tugevalt reageerima

Välisminister Urmas Reinsalu osaleb homme Euroopa Liidu välisasjade nõukogu kohtumisel Brüsselis, kus tal on kavas tõstatada ELi kolleegidega Ukraina küsimus.

„Ukraina seisab jätkuvalt silmitsi provokatsioonide, vaenuliku tegevuse ja sekkumisega riigi siseasjadesse Venemaa poolt,“ sõnas välisminister kohtumise eel. „Venemaa hiljutine otsus pakkuda Ida-Ukraina ajutiselt okupeeritud aladel elavatele ukrainlastele võimalust taotleda Vene kodakondsust kiirendatud korras on järjekordne destabiliseeriv samm, mis takistab konflikti lahendamist,“ rõhutas ta

„Kavatsen tõstatada seda küsimust homsel kohtumisel oma ELi kolleegidega. Venemaa käitumine on näidanud, et tal puudub huvi teha samme Minski kokkulepete rakendamiseks ja olukorra deeskaleerimiseks. Euroopa Liit peab olema valmis sellele tugevalt reageerima,“ ütles välisminister.

ELi välisministritel on lisaks kavas arutada kohtumisel olukorda Liibüas ja pidada mõttevahetus Saheli piirkonna teemal. Välisasjade nõukogule eelnevalt kohtuvad välisministrid ka kolleegidega idapartnerluse riikidest, et tähistada idapartnerluse 10. aastapäeva ja arutada selle tulevikku.

Lisainfo:
Sandra Kamilova
välisministeerium
avalike suhete osakond
5667 5362
[email protected]