Välisminister Reinsalu osaleb Bratislavas OSCE ministrite nõukogu kohtumisel

Välisminister Urmas Reinsalu osaleb täna, 5. detsembril Bratislavas toimuval Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) ministrite nõukogu kohtumisel. Välisminister Reinsalu toonitab oma kohtumise sõnavõtus...

Välisminister Reinsalu osaleb Bratislavas OSCE ministrite nõukogu kohtumisel

Välisminister Urmas Reinsalu osaleb täna, 5. detsembril Bratislavas toimuval Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) ministrite nõukogu kohtumisel.

Välisminister Reinsalu toonitab oma kohtumise sõnavõtus Eesti jätkuvat toetust Ukraina ja Gruusia suveräänsusele ja territoriaalsele terviklikkusele. Samuti kõneleb ta Helsingi põhimõtete täitmise vajadusest ja OSCE rollist piirkonna konfliktide lahendamisel.  

OSCE välisministrite kohtumise raames kohtub välisminister Reinsalu ka mitme kolleegiga. Kahepoolsed kohtumised on plaanis Põhja-Makedoonia välisministri Nikola Dimitroviga, Valgevene välisministri Vladimir Makeiga, Kõrgõzstani välisministri Tšingiz Aidarbekoviga ja OSCE vähemusrahvuste ülemvoliniku Lamberto Zannieriga. Muuhulgas kohtub minister ka Sloveenia välisministri Miro Cerariga, kellega arutatakse Kolme mere algatuse temaatikat.

Käesoleval aastal on OSCE eesistuja Slovakkia ning OSCE ministrite nõukogu 26. kohtumine toimub 5. – 6. detsembril Bratislavas. Järgmine eesistuja on 2020. aastal Albaania.

OSCE on suurim regionaalne julgeolekualase koostöö organisatsioon, kuhu kuulub 57 osalisriiki ning mille tegevus on suunatud rahu ja stabiilsuse tagamisele.

Lisainfo:

Leen Lindam
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
[email protected]
+372 637 7629 / + 372 590 084 52