Välisminister Reinsalu Rootsi kolleegile: loodame julgeolekualase koostöö süvenemist

 Välisminister Urmas Reinsalu vestles telefoni teel oma Rootsi kolleegi Margot Wallströmiga. Välisministrid kinnitasid kahe riigi häid ja töiseid suhteid. „Hindan kõrgelt Eesti ja Rootsi suhteid ning meie koostööd Euroopa Liidus,“ sõnas välisminister Reinsalu. „Jagame ühist arusaama julgeolekuolukorrast meie piirkonnas ja ma loodan näha meie julgeolekualase koostöö süvenemist tulevikus,“ ütles ta. Reinsalu tänas oma kolleegi Rootsi-Eesti Koostööfondi algatamise eest, mille eesmärgiks on arendada ühistegevust ühiskondlikel, majandus- ja kultuuriteemadel ja noortega seotud küsimustes. Reinsalu kinnitas, et Eesti toetab ka laiemalt piiriülese koostöö tõhustamist Põhja-Balti regioonis. „Näeme eriti suurt potentsiaali digitaalsete küsimuste ja küberjulgeolekuga seotud valdkondades,“ sõnas välisminister. Välisministrid arutasid  Eesti ja Rootsi koostööd rahvusvahelistes organisatsioonides ning kõnelesid ka Eesti kandidatuurist ÜRO Julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks aastateks 2020-2021. Välisminister Wallström edastas kõne käigus oma õnnitlused äsja ametisse astunud Eesti välisministrile. Lisainfo: Britta Tarvis välisministeerium avalike suhete osakond 637 7627 / 5194 [email protected] Kõik uudised

Välisminister Reinsalu Rootsi kolleegile: loodame julgeolekualase koostöö süvenemist

 Välisminister Urmas Reinsalu vestles telefoni teel oma Rootsi kolleegi Margot Wallströmiga. Välisministrid kinnitasid kahe riigi häid ja töiseid suhteid.

„Hindan kõrgelt Eesti ja Rootsi suhteid ning meie koostööd Euroopa Liidus,“ sõnas välisminister Reinsalu. „Jagame ühist arusaama julgeolekuolukorrast meie piirkonnas ja ma loodan näha meie julgeolekualase koostöö süvenemist tulevikus,“ ütles ta.

Reinsalu tänas oma kolleegi Rootsi-Eesti Koostööfondi algatamise eest, mille eesmärgiks on arendada ühistegevust ühiskondlikel, majandus- ja kultuuriteemadel ja noortega seotud küsimustes. Reinsalu kinnitas, et Eesti toetab ka laiemalt piiriülese koostöö tõhustamist Põhja-Balti regioonis. „Näeme eriti suurt potentsiaali digitaalsete küsimuste ja küberjulgeolekuga seotud valdkondades,“ sõnas välisminister.

Välisministrid arutasid  Eesti ja Rootsi koostööd rahvusvahelistes organisatsioonides ning kõnelesid ka Eesti kandidatuurist ÜRO Julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks aastateks 2020-2021.

Välisminister Wallström edastas kõne käigus oma õnnitlused äsja ametisse astunud Eesti välisministrile.

Lisainfo:
Britta Tarvis
välisministeerium
avalike suhete osakond
637 7627 / 5194 6045
[email protected]