Välisminister Reinsalu sõidab täna visiidile Leetu

Välisminister Urmas Reisalu viibib 14. juunil visiidil Vilniuses, mille raames kohtub ta oma Leedu kolleegi Linas Linkevičiusega. Välisministrid arutavad kohtumisel Eesti ja Leedu suhteid, regionaalseid projekte ning julgeolekuolukorda....

Välisminister Reinsalu sõidab täna visiidile Leetu

Välisminister Urmas Reisalu viibib 14. juunil visiidil Vilniuses, mille raames kohtub ta oma Leedu kolleegi Linas Linkevičiusega.

Välisministrid arutavad kohtumisel Eesti ja Leedu suhteid, regionaalseid projekte ning julgeolekuolukorda. Lisaks on laual Euroopa Liidu aktuaalsed küsimused, sealhulgas selle tulevik ja laienemine, ning Venemaa ja idapartnerlusega seonduv.

„Leedu on Eestile lähedane naaber ning oluline partner, meie suhted on head ja meid ühendavad ühised sihid välispoliitikas. Üheks oluliseks komponendiks on sealjuures meie regiooni julgeolek,“ sõnas välisminister Reinsalu, viidates sellele, et Balti kaitsekoostöö tase on parem kui kunagi varem.       

Lisaks on välisministril kavas asetada pärg Nõukogude okupatsiooni ohvrite monumendi juurde ja külastada Okupatsioonide ja vabadusvõitluste muuseumi.

Lisainfo:

Sandra Kamilova
välisministeerium
avalike suhete osakond
5667 5362
[email protected]