Välisminister Reinsalu: Venemaa rikub süstemaatiliselt OSCE põhimõtteid

Tänasel Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) välisministrite mitteametlikul kohtumisel Kõrg-Tatra mäestikus Slovakkias arutati organisatsiooni tulevikku ja eelseisvaid ülesandeid. Välisminister...

Välisminister Reinsalu: Venemaa rikub süstemaatiliselt OSCE põhimõtteid

Tänasel Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) välisministrite mitteametlikul kohtumisel Kõrg-Tatra mäestikus Slovakkias arutati organisatsiooni tulevikku ja eelseisvaid ülesandeid. Välisminister Urmas Reinsalu rõhutas oma kõnes, et kõik OSCE osalisriigid peavad järgima kokkulepitud põhimõtteid ja täitma võetud rahvusvahelisi kohustusi.

Eesti välisminister mõistis hukka Venemaa agressiooni Ukraina ja Gruusia suhtes ning kutsus organisatsiooni tegelema tugevamalt inimõiguste kaitsmisega okupeeritud territooriumitel Euroopas. Urmas Reinsalu rõhutas, et tähtis on tagada OSCE SMMi vaatlejatele ligipääs kogu Ukraina territooriumile. „Venemaa agressiivne sõjaline hoiak ning OSCE relvastuskontrolli reeglite valikuline täitmine õõnestab kogu Euroopa julgeolekut,“ ütles Urmas Reinsalu.

Välisminister Reinsalu pidas oluliseks tegeleda tulevikus OSCEs ka põlisrahvaste õiguste kaitsmisega, tuues esile krimmitatarlased ja soome-ugri rahvad.

Eesistujariigi Slovakkia välisministri Miroslav Lajčáki kutsel toimus Slovakkias OSCE välisministrite mitteametlik kohtumine, kus vabamas õhkkonnas saavad osalisriigid esile tuua oma prioriteedid Euroopa julgeoleku tugevdamiseks ja koostöö süvendamiseks. OSCE on suurim regionaalne koostöö- ja julgeolekuorganisatsioon, kuhu kuulub 57 riiki.

Fotod: http://pilv.mfa.ee/public.php?service=files&t=ffce9651d7c411dd7d6027f4da...

Lisainfo:

Mart Luik
välisministeerium
ministri nõunik
E-post [email protected]
Mob +372 501 9737

Teate edastas:

Armo Vask
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post [email protected]
Tel +372 637 7618
Mob +372 5666 8581