Välisminister Urmas Reinsalu kohtus Türgi välisminister Mevlüt Çavuşoğluga

Täna, 28. augustil kohtus välisminister Urmas Reinsalu Eestis viibiva Türgi välisministri Mevlüt Çavuşoğluga. Kohtumisel arutati kahepoolseid suhteid, julgeolekualast koostööd ning Euroopa...

Välisminister Urmas Reinsalu kohtus Türgi välisminister Mevlüt Çavuşoğluga

Täna, 28. augustil kohtus välisminister Urmas Reinsalu Eestis viibiva Türgi välisministri Mevlüt Çavuşoğluga. Kohtumisel arutati kahepoolseid suhteid, julgeolekualast koostööd ning Euroopa Liidu ja Türgi suhteid.

„Türgi on eelkõige meie oluline partner julgeolekuküsimustes nii kahepoolselt kui NATOs,“ sõnas välisminister Reinsalu, viidates Türgi osalusele Eestis asuva NATO Küberkaitsekoostöö Keskuse töös ning varasemale osalusele Balti õhuturbemissioonis. „Olles mõlemad NATO piiririigid, on Eestil ja Türgil oluline tihedalt suhelda, et mõista üksteise julgeolekuolukorda,“ rõhutas Reinsalu.

Samuti arutasid ministrid võimalusi majanduskoostöö suurendamiseks. „Meie kahe riigi vahelised majandussidemed on viimaste aastatega tugevnenud, eelkõige turismivaldkonnas, kuid potentsiaali on ka teistes tegevussfäärides,“ sõnas minister Reinsalu.

Lisaks vahetati mõtteid olukorra üle Ukrainas, Venemaal ja Ida-Vahemerel ning räägiti Türgi Euroopa Liiduga liitumise püüdlustest ja Eesti eesolevast liikmelisusest ÜRO julgeolekunõukogus.

Fotod: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/721577105...

 

Lisainfo:

Kaisa Hanna Parel
välisministeerium
avalike suhete osakond
[email protected]
637 7618 / 53323045