Viru jalaväepataljoni ülemaks sai kolonelleitnant Tarvo Luga

Täna andis kolonelleitnant Arno Kruusmann 1. jalaväebrigaadi Jõhvi linnakus toimunud pidulikul tseremoonial Viru pataljoni lipu ning juhtimise üle kolonelleitnant Tarvo Lugale.Kolonelleitnant Arno Kruusmanni sõnul...

Viru jalaväepataljoni ülemaks sai kolonelleitnant Tarvo Luga

Täna andis kolonelleitnant Arno Kruusmann 1. jalaväebrigaadi Jõhvi linnakus toimunud pidulikul tseremoonial Viru pataljoni lipu ning juhtimise üle kolonelleitnant Tarvo Lugale.

Kolonelleitnant Arno Kruusmanni sõnul polnud Viru jalaväepataljoni ülema kohalt lahkumine kerge. „Nelja aasta jooksul saime koos siinse tööka meeskonnaga palju asju korda. Pataljon on mehhaniseeritud ning tunnustatud lahinguvõimeliseks, õppus Okas näitas, et meie reservväelased on valmis kodumaa kaitsmiseks välja astuda väga lühikese ajaga, ka pataljoni taristu areng on olnud märkimisväärne. Aga ma lähen edasi kindlustundega, et pataljon on heades kätes. Ma olen kindel, et kolonelleitnant Luga on väga hea, kogenud ning tark ülem, kes hoiab saavutatut ning arendab pataljoni veelgi tugevamaks,“ ütles kolonelleitnant Kruusmann.

„Viru jalaväepataljon on olnud alati üks parimate jalaväelaste tootjaid. 4. rügemendi võitlejad olid Vabadussõjas ühed vapramad ning võitmatumad. Seda vaimu on Viru jalaväepataljon läbi aastate demonstreerinud ka rahuajal Kevadtormidel, Siilidel ning teistel õppustel. Võtke enda eelkäijate saavutused endale põhjanaelaks, mille järgi enda suuna seada. Jõudu ja jaksu!,“ ütles rivistusel 1. jalaväebrigaadi ülem kolonel Vahur Karus.

Kolonelleitnant Tarvo Luga teenib kaitseväes 1994. aastast. Ta on läbinud ajateenistuse Kuperjanovi jalaväepataljonis ning teenis seal allohvitserina erinevatel ametikohtadel 1998. aastani. Pärast Kõrgema sõjakooli lõpetamist naasis ta koduväeossa, kus teenis nii kursuse- kui kompaniiülemana. Ta on olnud ka 1. jalaväebrigaadi operatiivsektsiooni ülem. Enne Viru jalaväepataljoni ülema ametikohale asumist teenis kolonelleitnant Luga kaitseväe peastaabis jalaväeinspektori ametikohal. Kolonelleitnant Luga on osalenud välismissioonil Afganistanis ning teda on autasustatud 1. jalaväebrigaadi rinnamärgiga, kaitseväe eeskujuliku teenistuse ristiga, kaitseväe teenetemärgiga lahinguliste teenete eest ning kaitseväe pikaajalise teenistuse medaliga.

Kolonelleitnant Arno Kruusmann juhtis Viru jalaväepataljoni 2015. aasta juunist ja jätkab teenistust kaitseväe peastaabis jalaväeinspektorina.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59502